Annons
2 inlägg / 0 nya
Senaste inlägg
#1 2019, maj 24 - 12:53
plastiksessan
Bild för plastiksessan
 Offline
Senast sedd: 2 månader 3 veckor sedan
Silver
Medlem: 2012-11-07 12:34

vill uppmärksamma er angående läkemedel!!!

Jag gjorde en bröstoperation 13 Februari och allt gick bra....mådde dock illa av läkemedlen i början och kommer ihåg att jag luktade väldigt illa av alla läkemedel både när jag kissade och svettades..min man reagerade också över min konstiga lukt.
utöver detta åt jag även östrogen och progesterontillskott...Ca två månader senare får jag åka in akut till sjukhus med fruktansvärda magsmärtor, visar sig att jag har förhöjda levervärden och inflammation i bukspottkörteln..blev inlagd några dagar och massa prover tas och tre olika röntgen görs..det brukar vara två saker som man misstänker först att det kan bero på och det är mycket alkohol..men jag dricker typ 2 glas vin om året så det kunde man ju utesluta...och det andra brukar vara gallstenar men det hittades inga spår av detta trots tre olika röntgen...min läkare säger att det antagligen är läkemedel eller kostillskott...vet ju att dosen läkemedel man får vid en operation såklart är noga utprovat.. men i mitt fall så med narkosmedel, 1000 mg antibiotika dagligen i 10 dagar,morfin, högsta maxdos panodil plus en extra värktablett på kvällen som jag glömt namnet på men som också är ett morfinpreparat och även mina hormontillskott så blev det nog helt enkelt för mycket för min stackars lever...jag är helt frisk annars tränar och äter nyttigt ..vill också med min berättelse kolla om det finns någon annan som varit med om samma sak. läste också att man kan lukta väldigt dåligt om levern är förgiftat och luktade gjorde jag verkligen.

Annons
2019, maj 27 - 08:13
plastiksessan
Bild för plastiksessan
 Offline
Senast sedd: 2 månader 3 veckor sedan
Silver
Medlem: 2012-11-07 12:34

puffar ingen som varit med om liknande?