Anonym användare
15 jun, 2011
*3v kris,BILDER, hjälp*
BröstförstoringHej!
Mina bröst fyllde 3 v igår och jag undrar om jag kommit in i nån form av kris..
Jag tycker att jag är jätte kritisk just nu, jag hittar alla möjliga fel på dom.. tycker fortf de är för bulliga upptill o saknar "skidbacke", att de är olika stora och att de ser konstiga ut..
Men när jag jämför bilderna med 4 dagar, 1&2v ser jag ju att de förändrats..!
Någon som känner igen detta att man blir lite kritisk efter ett tag? Går det över? Muntra upp mig lite!
Sortera efter
sassy
Kvinna ·
15 jun, 2011
Anonym användare
15 jun, 2011
Det e inget fel på dina bröst vännen, se det positivt det e säkert bättre än innan op.
Anonym användare
15 jun, 2011
Tack tjejer.. man behöver höra lite objektiva åsikter ibland när man känner som jag gör nu..:(
Sassy: Jag ser att vi op ades samma dag.. hur känns det med dina nu, är du nöjd?
tinkerbell1
Kvinna ·
15 jun, 2011
Jättefina o skidbacken kommer! Jag var orolig för min också i början men brösten bullar inte upp mer fast har bröstbandet ännu på nätterna,skulle ha det till efter 8v har jag för mig..tappar räkningen på veckorna haha
Anonym användare
15 jun, 2011
Grejjen är att min klinik (ockelbo) inte använder bröstband.. undra om de hänger ner sig ändå??
sassy
Kvinna ·
15 jun, 2011
Jasså :) Det e inte helt bra, lite db å sånt.. Men får vänta ut dem ja me, annars blir de väll å korra :)
Ramlösa76
Kvinna ·
15 jun, 2011
tinkerbell1
Kvinna ·
15 jun, 2011
Grejjen är att min klinik (ockelbo) inte använder bröstband.. undra om de hänger ner sig ändå??
Tror nog dom gör det men bröstbandet snabbar på....la ju bort det två nätter vid 3v o det gick inte alls,bullade upp tillbaka på vä direkt men sjönk ner lika fort så fort jag fick på bandet på natten igen=) fråga om det är ok att du har ett på nätterna om du är utrustad med dåligt tålamod som jag=)))
Antonium74
Kvinna ·
15 jun, 2011
Anonym användare
15 jun, 2011
Tack tack! Jag vet ju att detta tar tid och d stämmer nog att jag har lite dåligt tålamod! Jag har helt enkelt alldeles för mycket tid o titta mig i spegeln!
Jag vet inte exakt faktiskt hur man beskriver det där med "delvis bakom" men om man vill ha detaljer kan man säkert googla på det .. :) Det är ett mellanting mellan bakom o framför så att säga om jag förstått rätt!
Nån annan som har svar på detta?
GoldenHeart
Kvinna ·
15 jun, 2011
alvnos; precis som många av tjejerna skriver så tar det sin lilla tid innan implantaten sjunker ner och skidbacken kommer till sin rätt. Dina bröst är ju fortfarande relativt nya, så försök ha tålamod, trots att det är svårt :)
Kram på dig!
Greta
Kvinna ·
15 jun, 2011
Anonym användare
16 jun, 2011
Greta
Kvinna ·
16 jun, 2011
tycker att det är så fult med krit vita bröst och brun bröstkorg, så jag vill inte lägga upp bild:) kanske kan smörja in dom i brun utan sol;)
Anonym användare
16 jun, 2011
dom e jätte snygga redan ju :-)
skidbacken kommer så småningom, tar tid för dem att sjunka ner...
muskeln ska släppa och tyngdlagen gör ju även sitt!
Grattis till perfekt stl enligt mig ;) å vackra bröst!!