Välkommen till nya Plastikoperationsforum
nyatuttar profilbild

nyatuttar

Kvinna ·

01 dec, 2011

Tatuera ögonbryn

Skönhet, smink, krämer

Undrar om någon här har tatuerat ögonbrynen? Vart i så fall? Är ni nöjda? Jag är ute efter ett naturligt resultat och inte två svarta streck. Eftersom jag är blond vill jag fylla i med ljusbrun färg, är det möjligt?

Sortera efter

Deea profilbild

Deea

Kvinna ·

01 dec, 2011

Jag skulle också vilja tatuera ögonbrynen så jag hänger på här. Jag har själv kollat runt på lite olika salonger som gör det men inte riktigt hittat någon som jag tycker gjort det tillräckligt bra än. Man vill ju verkligen att det ska bli bra när det är något så där i ansiktet som inte går att dölja om det blir fel. Jag vill också ha ett så naturligt resultat som möjligt, jag läste att det är en del salonger som har börjat göra det i "3d", alltså så att de tatuerar in ett strå i taget... ska se om jag hitar den sidan igen :)

0 Gilla

nyatuttar profilbild

nyatuttar

Kvinna ·

01 dec, 2011

beautycenter.se verkar göra i 3D. Ser riktigt bra ut! Det håller 2-5 år vilket känns ganska lagomt ifall man skulle bli missnöjd :)

0 Gilla

Deea profilbild

Deea

Kvinna ·

01 dec, 2011

Jag tror nog att det var beautycener jag hade kollat på, känner igen bilderna där hilma mycket iaf. Tycker verklgien det blir nmycket bättre än att bara fylla i med färg :)

0 Gilla

Licka profilbild

Licka

Kvinna ·

19 feb, 2014

Jag har tatuerat mina ögonbryn. Har gjort det i flera år hos samma tjej! Hon är så otroligt bra, hon gör inga svarta, gröna el röda smala streck. Ang 3D så måste du ha ganska bra egna bryn för att det ska bli bra resultat. Har du inte det är det bästa kosmetisk tatuering. Dessa tatueringar behöver fyllas på ca vart annat år. Färgerna bleks i solen mm vilket är naturligt. Solskydd rekommenderas :). Vet att resultatet är À:O. :-D

0 Gilla

Visar 1 till 4 av total 4 objekt

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem