Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Beautifin profilbild

Beautifin

Man ·

14 dec, 2012

Kan man använda Spanx som gördel efter fettsugning ?

Fettsugning
Har för några dagar sen fettsugit lovehandles + svank.. De hade inte min storlek i gördeln så fick en storlek större, sitter hårt i midjan men sen i nedre delen av magen (eller hur jag ska säga) sitter den inte jättetight..
Jag köpte en spanx, för har endå alltid velat ha en... är det någon som vet om man kan använda den som gördel ? 
:) 

Sortera efter

Nene profilbild

Nene

Kvinna ·

14 dec, 2012

Vad konstigt att du fick en för stor, sade de att den stora skulle ge lika bra resultat som den mindre?
Gilla
Beautifin profilbild

Beautifin

Man ·

14 dec, 2012

jag vet inte om den e för stor.. men det e en S , den är ju jättetrång att ta på men den håller liksom mest in i midjan från brösten ner till typ naveln.. sen e det lite "lösare" tyg.. vet inte hur jag ska förklara.. ja dom sa den passade, den e ju inte för stor men jag vill ju ha det bästa stödet så jag får bäst resultat.. Men nu använder jag spanx och den (dubbelt när jag går hemma) så blir det mkt tryck , hoppas det blir bra :) 
 
Jag är ju också van vid att ha använt strumpebyxor som håller in mm i flera år så jag vill ha tight tight eftersom jag är van ;D
Gilla
Nene profilbild

Nene

Kvinna ·

14 dec, 2012

Aa ok :) det blir säkert jättebra:) du kanske kan maila kliniken o fråga..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem