Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Rosen profilbild

Rosen

Kvinna ·

11 dec, 2013

Nagelförlängning och OP..?

Bröstförstoring

Hej ska opereras på proforma nu i Jan. Undrar hur det är med nagelförlängning, jag själv har geleförlängning. Är det Ok, eller ska man inte ha något alls på naglarna??

Sortera efter

newboobs90 profilbild

newboobs90

Kvinna ·

11 dec, 2013

Jag har hört från min klinik att man inte får ha någonting alls, inte ens vanligt genomskinligt nagellack. Så det är nog bäst att ta bort allt.

0 Gilla

taxöron profilbild

taxöron

Kvinna ·

11 dec, 2013

Hakar på här jag med om detär ok. Undrar samma sak 😕 Står bara att man inte får ha nagelack på mitt info papper så då brde ja väl få ha gelnaglar eller?

0 Gilla

newboobs90 profilbild

newboobs90

Kvinna ·

11 dec, 2013

Man ska inte ha nagellack för att de ska kunna hålla koll på färgen på ens naglar under själva narkosen. Don't ask me why. Men är ganska säker att du måste ta bort allt (och även för att det inte ska finnas bakterier och grejer på naglarna, det samlas ju lätt i flikarna när gelen börjar lossna)

0 Gilla

Rosen profilbild

Rosen

Kvinna ·

11 dec, 2013

Hmm... tack för svar, men är det nååågon som har gjort operation och haft nagelförlängning??

0 Gilla

Susie78 profilbild

Susie78

Kvinna ·

11 dec, 2013

Ingen sa ngt ang naglar när jag op mig, jag har ej förlängning men hade såntdär stärkande ofärgat lack på vet jag.

0 Gilla

Visar 1 till 5 av total 12 objekt

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem