Mangomadness
Kvinna ·
04 jul, 2014
Vilka reaktioner har ni fått efter operationen och hur bemötte ni dem?
BröstförstoringHej kära POF medlemmar! :)
Sortera efter
Cheetah
Kvinna ·
04 jul, 2014
kisserika
Kvinna ·
04 jul, 2014
Gulkyckling
Kvinna ·
04 jul, 2014
Gulkyckling
Kvinna ·
04 jul, 2014
Topp_90
Kvinna ·
04 jul, 2014
Cheetah
Kvinna ·
04 jul, 2014
Krusmynta
Kvinna ·
04 jul, 2014
Bärry85
Kvinna ·
04 jul, 2014
hallonbåt
Kvinna ·
04 jul, 2014
Gulkyckling
Kvinna ·
04 jul, 2014
Facket var inblandat, och jag fick min sjuklön till slut. Gällande uppsägningen så går inget att bevisa... Min förra chef var en lömsk jävel!! Och min erfarenhet av facket är inte den bästa. Dem står alltid på arbetsgivarens sida. Men det är min åsikt. Och toppen på moset, så skickar hon det sääääääämsta betyget om mig oxå, som jag aldrig kommer kunna visa för någon någonsin!👎 Så här står man... Inget jobb, men fina tuttar iaf!🙂
hallonbåt
Kvinna ·
04 jul, 2014
Krusmynta
Kvinna ·
04 jul, 2014
Flisan69
Kvinna ·
04 jul, 2014
Hej kära POF medlemmar! :)
Nu förtäljer inte historien hur mycket äldre dina manliga kollegor är, men det blir nog inga problem. Det ska var mycket till om de skulle våga nämna något hej vilteller häckla dig öppet. De kan nog reglerna för just diskriminering. Så länge du inte kommer som ny dollyparton för då kan de ju inte undgå att stirra! Börja redan efter sommaren att bära lösa kläder och vira någon stor sjal runt axlarna som döljer din bringa. Detkommer att hjälpa dem att glömma av hur du ser ut under.
Anonym användare
04 jul, 2014
Jag har sagt det till några på jobbet så antar att dem sem inte redan vet nu kommer göra det när jag kommer tillbaka.. Rykten och smaskiga nyheter sprider sig fort där. :-) Men jag bryr mig faktiskt inte, det är min kropp som jag äntligen ska bli nöjd med. Så jag kommer iaf inte göra några ansträngningar innan eller efter för att dölja mina bröst :)
xxxx81
Kvinna ·
04 jul, 2014
Vad dåligt att hon behandla dig sådär Gulkyckling. Vad taskigt av henne hela behandlingen. Låter nästan som hon var avundsjuk...
Mangomedness: Tror att många inte säger något sålänge du inte själv nämner det, kanske inte ens märker det. Killar brukar inte kommentera sådant även om de skulle märka. De flesta brukar inte gå på personer på jobbet och ställa mot väggen om det inte är en alldelles speciell arbetsplats.
Kommer inte berätta på jobbet, ska börja nytt jobb i höst. tänker ha lösa kläder och har jag tighta kläder få det bli med inlägg. Men lite nervöst med inlägg tänk om man skulle tappa ut... Så pinsamt! Men hinner bara jobba en månad innan jag vill genomgå operation.
Kommer inte berätta för ngn privat heller förutom min sambo- då det kommer bli mkt negativa reaktioner. Orkar inte stå och försvara mitt beslut. Mina bröst har varit större nu under amningen och har trivs så mkt bättre med min kropp med större tuttar:)
Mangomadness
Kvinna ·
04 jul, 2014
Cheetah
Kvinna ·
06 jul, 2014
SarahBernhardt
Kvinna ·
15 jul, 2014
För de som jag har berättat för att jag ska och vill göra operation har varit enbart positiva. Att kunna sitta och prata och bolla mellan olika tips och förklara för varandra är guld värt.
Snusmumriken
Kvinna ·
15 jul, 2014
Gulkyckling
Kvinna ·
15 jul, 2014