Sissilou
Kvinna ·
18 jul, 2014
Stora tunga hängbröst
Andra bröstoperationerHej! Jag har stora tunga höngbröst, hatat dom sedan jag fick brösten. I veckan tog jag mod till mig och gick till en klinik på konsultation, var jätte Glad att jag äntligen tog mod till mig och gick dit. Där blev jag jätte besviken och Ledsen, fick till svar att jag aldrig kommer få dom perfekta brösten jag vill ha. Dom är för tunga och kommer hänga om 6 månader efter en op igen. Är det sant alltså? Stora tunga höngbröst får man leva med resten av livet alltså? Dom perfekta fasta runda tuttarna som sitter där dom ska kommer att förbi en dröm?
Sortera efter
Anonym användare
18 jul, 2014
Ophelia
Kvinna ·
18 jul, 2014
Du kan inte tänka dig att reducera brösten lite så att de inte är så tunga längre? Utan mer fasta och putiga, fast mindre än dem du har nu.
Sissilou
Kvinna ·
18 jul, 2014
Sissilou
Kvinna ·
18 jul, 2014
Sissilou
Kvinna ·
18 jul, 2014
Sissilou
Kvinna ·
19 jul, 2014
Snusmumriken
Kvinna ·
19 jul, 2014
Sissilou
Kvinna ·
19 jul, 2014
Sissilou
Kvinna ·
19 jul, 2014
Man måste vara realistisk. Försök hitta bilder på kvinnor med samma utgångsläge som dig och kolla på deras resultat. Du kanske behöver lyfta för att få brösten rundare och piggare.
De "perfekta" brösten är oftast gjorda på tjejer som var i stort sett platta. Tänk att det är en förbättring och att man gör det bästa utifrån ditt ugångsläge, inte att du ska nå perfektion för det finns inga helt perfekta bröst. Tycker du ska konsultera en annan kirurg och be om förslag på hur man ska göra för att komma så nära dina drömtuttar som möjligt. Läkare kan rekommendera väldigt olika.