Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
endagpåstranden
Kvinna ·
27 aug, 2014
nyss gjort lyft, hur fan ser det ut?!!
Andra bröstoperationerhej! för ett år sedan gjorde jag en bröstförstoring, blev inte helt nöjd så jag gjorde även ett lyft igår... nu ångrar jag mig så fruktansvärt... hur såg era ut dagen efter? det ser ut som att jag skall få dubbelkonturer överallt.. är det för att det är svullet? eller vad händer.. och smärtan.... skjut mig. vad ska jag göra? vill ni berätta om era erfarenheter?
Sortera efter
Nk82
Kvinna ·
27 aug, 2014
Följer
Gilla
snokysnos
Kvinna ·
27 aug, 2014
Mina såg ut att sitta under hakan dan efter.inga dubbelkonturer, men det är en helt annan sak göra ingreppen samtidigt.
Kan du inte mejla bilder till din PK el omgående få återbesök?? Ofta är ju även sköterskorna på kliniken erfarna o vet hur det kan/bör se ut direkt e op.
lycka till!
Gilla
Delilah
Kvinna ·
27 aug, 2014
Hej! Åh jag vet precis vad du menar! Mina såg inte kloka ut, hade dubbelkonturer på båda! Jag var helt chokad, mailade bilder till kirurgen och var superorolig! Han lugnade direkt, förklarade att han sytt huden hårt för att få ett fint, hållbart lyft och att det skulle ta lite tiden för vävnaden att töjas så att implantatet kunde sjunka och hitta rätt. Nu efter 2v syns det inte alls. Det ena bröstet är helt runt och fint, det andra är lite knöligare men det har hänt massor på 2v så jag känner mig helt lugn nu. Min kirurg sa att det skulle ta minst 3månsder innan jag skulle kunna ana slutresultatet. Maila bilder till din kirurg om du är orolig. Lycka till!
Gilla
endagpåstranden
Kvinna ·
27 aug, 2014
Ja, jag ska mejla läkaren i morgon och se vad han säger.. Jag är så orolig! Men era ord känns betryggande:) orkar lixom inte med ytterligare en operation.. Två är två för mycket säger både jag och min kropp:/ men ska mejla och sedan ringa.. Hade inte ens i tanken att man kunde göra det.. Liiite hög kanske?;) haha
Gilla