Marina
Kvinna ·
01 jan, 2011
POF anslagstavla för medlemmar
BröstförstoringVi har infört ett separat forum som kan fungera för alla medlemmar som vill hitta andra medlemmar med matchande "behov".
Det ska alltså INTE användas för informationsutbyte, men ändå vara relaterat till era operationsplaner!!
Det kunde vara ett sätt att t ex hitta folk från samma ort eller som ska till samma ställe för att t ex:
- Erbjuda samåkning till klinik för operation/konsultation (man kanske vill ha moraliskt stöd och sällskap?) Nån mer från X-stad som vill op'as på Citadell? Ska vi försöka få tid för konsultation nån dag i februari och följas åt? Jag har bil, vi delar på bensin.
- Byta hjälp under första tiden efter operation; Tex jag bor i X-stad, op'as 3 mars, behöver hjälp med att hämta på dagis tre dagar och handla en gång. Bor du också där? Jag kan hjälpa dig före 3 mars eller så fort jag är läkt!
- Sälja felköpta BH etc. (OBS att detta rör privat handel utan eg vinstsyfte, enstaka plagg) Jag råkade köpa fel storlek på min sport-BH/gördel, har en Shock Absorber stl 70E, nån som vill köpa den? Bild kan mailas.
- Hitta umgänge Nån mer i Göteborg som är nyopererad, sjukskriven och uttråkad och vill ses på en fika nån dag nästa vecka?
Det är bra om man skriver en rubrik som anger vad man vill och ca tid! (Stockholm - Citadell i mars-april, nån? Konvalescens-hjälpreda Uppsala i mars? Skjuts till och från klinik inom Göteborg 24 april, tjänsten gengäldas!)
Sortera efter
Anonym användare
01 jan, 2011
Maria_S
Kvinna ·
02 jan, 2011
Skulle vara kul =)
optimus
Kvinna ·
02 jan, 2011
va kul :)
Anonym användare
02 jan, 2011
Låter som en bra idé! Hade gärna fått kontakt med någon som ska/har gjort op där jag ska operera mig som man kan utbyta några och upplevelser med:)
aderia
Man ·
02 jan, 2011
Låter ju som en kanonbra idé.
minafi1
Kvinna ·
02 jan, 2011
Tycker oxå det vore en bra idé!
Anonym användare
02 jan, 2011
Toppenide!🙂
magdalena2
Kvinna ·
02 jan, 2011
Kanon 😀
Marina
Kvinna ·
02 jan, 2011
Vad kul! OK, nu har vi skapat detta forum.
Det hittar ni antingen vid starten där alla forum finns, långt ner under Övrigt, eller också genom "snabba vägen" via menyn Forum - Övrigt - Anslagstavlan längst upp på sidan.
Tänk på att ange tydlig rubrik med vad ni söker/erbjuder och när i tiden, för de trådarna rensas bort när de inte längre är aktuella.
jo men det tycker jag kan vara en rolig grej :-)