
Mandelblom
Kvinna ·
30 mar, 2015
Nån med erfarenhet av delade magmuskler?
BukplastikJag har inte själv problem men har en kompis som har en väldigt utsvälld mage och jag undrar om jag ska fråga henne om hon har undersökt om hon har delade magmuskler ochi så fall hur jag ska ta upp detta med henne. Hon har försökt gå ner i vikt i flera år efter en snabb viktuppgång, fast nu är hon nyförälskad så nu känns det inte riktigt läge att ta upp det. Hur skulle ni ha gjort?
Sortera efter

Nilla
Kvinna ·
30 mar, 2015
0 Gilla

Mandelblom
Kvinna ·
30 mar, 2015
Jag vet att hon inte är/var nöjd med sig själv eftersom hon sagt det många gånger och berättat att hennes BMI är mellan 30-35, dvs pekar på kategorin fet och hon har försökt träna och blivit vegetarian men fortsatte ändå att gå upp i vikt. Men nu när hon precis träffat denna killen så verkar hon så glad oh jag är så glad för hennes skull och nu pratar hon inte om sin vikt så då vill jag inte heller ta upp det för hon kanske inte bryr sig så mycket nu och som du skriver, jag vill absolut inte dra ner henne och få henne att må dåligt.
0 Gilla

Nilla
Kvinna ·
30 mar, 2015
0 Gilla

Mandelblom
Kvinna ·
31 mar, 2015
Tack för svar. Har sett att man kan få ihop magmusklerna med en gördel/korsett, men visste inte att man kunde operera också.
0 Gilla
Visar 1 till 4 av total 4 objekt