
silicea
Kvinna ·
30 jun, 2015
Varför har det blivit så laddat att sola topless?
BröstförstoringNär jag var liten solade alla kvinnor topless, unga som gamla. Man gick även runt på stranden,, badade osv. Det var helt naturligt! Jag brukar fortfarande sola topless men upplever att många tittar snett. Det stör mig inte annat än att jag tycker det är tråkigt för dem att de har ont av att se ett par bröst. Tråkigt att folk har blivit så himla pryda. Om en fet gammal gubbe får gå runt i en för liten speedo och har större bröst än jag har utan att någon bryr sig ska för sjutton kvinnor få slippa bikinitoppen också! Utomlands är det många fler svenskor som solar topless ,varför är det så ?? Att män blir kåta är sämsta ursäkten, det blir de om jag använder bikinitoppen också. Ska väl inte behöva ha burka på stranden. . Hur många vågar sola och bada topless i sommar? Häng med på att vända trenden! :-)
Sortera efter

Asirnas
Kvinna ·
30 jun, 2015
Komme rinte sola toppless, speciellt inte denna sommaren iaf. Finns så många äckliga män där ute. Om det bara är inför mina vänne roch pojkvännen och inte många andra där så skulle jag göra det. Men äckliga gubbar o killar som trackaserar en eller får fantasier i huvudet, Nej tack!
0 Gilla

silicea
Kvinna ·
30 jun, 2015
0 Gilla

Asirnas
Kvinna ·
30 jun, 2015
Jo iof, men vill inte dra till mig fler äckliga blickar än nödvändigt. Redan råkat ut för en del saker utan att visa bh så tänker inte göra det värre
0 Gilla

Lindi
Kvinna ·
30 jun, 2015
Jag kommer ABSOLUT att GÖRA DET!!! Hihihi, i år igen :) Älskar mina boobs och bryr mig inte om någon får fantasier, jag vet att de får det. Solade för några veckor sedan och en kille kom och satte sig ca 8 meter ifrån mig❤️ WTF, han hade ju hela stranden på sig!! Han frågade om jag kunde hålla ett öga på hans saker när han skulle bada, tror nog att han glodde en hel del. Vad gör det? Mig berör det inte i alla fall och där fanns några till i närheten om det skulle vara något.
Folk glor ju ändå, oavsett t-shirt eller inget och då är de inga 1000cc bröst.
0 Gilla

ulrica_h
Kvinna ·
30 jun, 2015
I sommar kommer jag inte att sola toppless, då får alla människor spader :). Nästa år däremot, efter operationen.. då så *S*
0 Gilla
Visar 1 till 5 av total 89 objekt