Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Plasticfantastiq profilbild

Plasticfantastiq

Kvinna ·

13 feb, 2018

Fettsugning av käklinje/haka

Mun-, käk- och hakplastik

Någon som har erfarenhet av detta med tex smartlipo? Jag är smal i övrigt och ansiktet är inte heller så "tjockt" men har ojämn fettfördelning i ansiktet så jag vill gärna fett suga käklinjen framförallt. Någon som har erfarenhet kring detta? Vad kan det kosta?

Sortera efter

Spigg profilbild

Spigg

Kvinna ·

13 feb, 2018

Har inte gjort men funderar på det och varit på två konsultationer. Ena var smartlipo = 30 000:- för j Haka och käklinje med extra skintightening. Behövs nog inte för dig som är yngre och då skulle det kosta 25000:-. Vanlig fettsugning med sövning 20000:-.
Gilla
Plasticfantastiq profilbild

Plasticfantastiq

Kvinna ·

14 feb, 2018

Tack så mycket för svar!! Hur kan vanlig fettsugning med sövning dessutom kosta mindre? Var det olika kliniker?
Gilla
Majsan profilbild

Majsan

Kvinna ·

14 feb, 2018

Jag har hört att vilyam Melki på laser och estetik i Uppsala ska vara jätteduktig på haka/käklinje. Funderar själv på att göra det hos honom.
Gilla
Spigg profilbild

Spigg

Kvinna ·

14 feb, 2018

Det var olika kliniker. Den som hade smart lipo var just Laser och Estetik i Uppsala. Det som gjorde mig lite tveksam var att dr Melki inte är plastikkirurg utan thoraxkirurg.
Gilla
Majsan profilbild

Majsan

Kvinna ·

16 feb, 2018

Jag förstår hur du tänker men det är väl ingenting som säger att en plastikkirurg skulle vara bättre på laserfettsugning? Vilyam Melki har väldigt bra rykte vad jag förstått. Han är väldigt trevlig också tycker jag.
Gilla
Plasticfantastiq profilbild

Plasticfantastiq

Kvinna ·

18 feb, 2018

Jag fick ett pris på 25.000..jag har väldig lite fett och är nog ganska "enkel" jämfört med många andra och tycker de är konstigt att d står pris från 15.000 men ändå blir mitt pris 10.000 mer,,,det var de pris jag fick av Vilyam..Patrik Höijer gav mig pris 20.000 Skillnaden är att Vilyam sa att han inga gör bröstop utan specialiserat sig på just detta..Patrik varnade lite att det kan bli så att jag inte blir helt nöjd medan Vilyam lät mer säker i att det kommer bli bra. Känner mig så osäker nuuu
Gilla
winnys profilbild

winnys

Kvinna ·

20 feb, 2018

Jag har sett folk som fettsugit haka/hals hos Tuve Mårtensson på Reformkliniken med mycket bra resultat.. finns bilder på forumet också. Funderar själv på att gå till honom.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem