Mye
Kvinna ·
07 okt, 2018
Nedstämd och ledsen 5 dagar efter op
FettsugningHej! Idag är det fem dagar sedan min operation. Fettsugning av mage och flanker samt transplantation av fettet till brösten. Idag känner jag mig så gråtmild och ledsen. Känner mg svullen och tjock och är livrädd att det inte kommer synas något resultat. Att jag kastat pengarna i sjön och haft ont i onödan. En liter fett sögs ut från magen och jag tycker jag läser att folk ser resultat iallafall på sidorna direkt. Har någon tröstade ord att ge mig? Eller någon som har gjort samma och kan lugna mig?
Sortera efter
Aia
Kvinna ·
07 okt, 2018
Mye
Kvinna ·
07 okt, 2018
Aia
Kvinna ·
07 okt, 2018
Tack! Serom, är det så det heter alltså. Fattar inte vad det är med mig. Är svullen, har ingen känsel, öm och det kliar- allt på samma gång. Hoppas det ska kännas lite bättre snart :) har du fettsugit dig!
lizette
Kvinna ·
24 okt, 2018
Mye
Kvinna ·
26 okt, 2018
lizette
Kvinna ·
04 nov, 2018
Hej! Jag mår mycket bättre nu :) Det höll i sig i någon dag bara och sen kändes det bättre. Nästan all svullnad och knölar är borta och jag ser resultat! Brösten har tappat en del i svullnad men fettet verkar var kvar än så länge. De är fasta och supersnygga. Kommer väl säkert förlora en del nu under de kommande månaderna men jag håller tummarna :)
Lizette, hoppas det ska gå bra för dig. Skulle du må pyton kan du skicka Pm så ska jag göra mitt bästa för att trösta dig :)
Mye
Kvinna ·
04 nov, 2018