Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Lizard profilbild

Lizard

Kvinna ·

18 jul, 2019

Uttag av implantat. Resultat.

Bröstförminskning för kvinnor

Jag undrar över hur mina bröst kan tänkas bli när jag tagit ut mina inlägg. De bilder jag sett i silvergalleriet är jättefina och gör mig optimistisk. Verkligen inga " skrynkliga påsar" som man skulle kunna föreställa sig, efter att huden varit uttöjd. Nu verkar det som att jag har förhållandevis stora inlägg(450) jämfört med andra som tagit ut sina. Jag hade inte mycket egen vävnad, och har haft dem inne i 9 år. Jag undrar vad mina odds är för att få lika fint resultat. Jag fattar ju att det beror på jättemånga faktorer, men ändå ... Mina ligger under muskeln. Det syns bra på mina bilder att de är bulliga upptill och inte mycket av naturlig tyngd. Jag önskar att de sjunker in upptill och får fin underpool. Skall spara kapslarna. Vad kan det ha för betydelse att de ligger bakom muskeln istället för framför? Bra eller dåligt för resultatet? 9 år är rätt lång tid för huden att vara uttänjd. Jag vill jättegärna ha tankar från er som har erfarenhet av explantation. ( Ja, ni andra också för den delen)

Sortera efter

Lizard profilbild

Lizard

Kvinna ·

18 jul, 2019

Skall tillägga att mina inlägg är runda, high profile.
Gilla
Lillajagigen profilbild

Lillajagigen

Kvinna ·

18 jul, 2019

Jag började på A-kupa. La in 280cc 2005. Blev till C-kupa. Efter 14 år och klimakterium slutade jag på en stor D/D. Jag explantade i mitten av juni och lade in 250cc fett i överpolen. Nu snart 5 veckor efter och är en fyllig D-kupa. Hoppas att det landar på C-kupa. Har dock stora problem med sår under ett bröst. Känner mig lättad att silikonet är borta.
Gilla
Martoba profilbild

Martoba

Kvinna ·

06 aug, 2019

När planerar du att ta ut? Själv kommer jag troligtvis få inbokat en tid i september. Kommer göra det i lokalbedövning.
Gilla
Leaa profilbild

Leaa

Kvinna ·

19 sep, 2019

Varför tar du bort implantatet? Har du besvär?
Gilla
Lizard profilbild

Lizard

Kvinna ·

01 okt, 2019

Jag tyckte det var för tungt, hade ont i rygg och nacke, svårt att hitta bekväm bh, samt att det inte kändes som " jag".
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem