Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Beach2020
Kvinna ·
21 jun, 2019
Info kring Dr Berne
BukplastikHej alla, Jag är jätteintresserad av att göra en bukplastik, fettsugning och bbl. Jag är livrädd att välja fel klinik och läkare. Därför ber jag nu alla om hjälp med all info jag kan få om den läkare som det just nu lutar mot och det är Dr Fredrik Berne på Klinik34 i Göteborg. Alla erfarenheter och stories är av intresse så snälla ös på!
Sortera efter
jag70
Kvinna ·
22 jun, 2019
Hej jag gjorde min BBL i torsdags os Dr.Berner och resultaten är redan helt otroligt tycker jag. Hela personalen var helt underbara jag sov över 1 natt där för observation.
Gilla
jag70
Kvinna ·
22 jun, 2019
Hej jag gjorde min BBL i torsdags os Dr.Berner och resultaten är redan helt otroligt tycker jag. Hela personalen var helt underbara jag sov över 1 natt där för observation.
Gilla
Xania
Kvinna ·
09 jul, 2019
Jag har bokat bukplastik, fettsugning och bbl på Nordiska kliniken i oktober hos Patrik Böijer. Jag har bara hört bra om honom och det kändes väldigt bra vid konsultationen. Jag var lite inne på dr.Berne innan men kände inte riktigt samma förtroende när jag mailat med dem. Jag är väldigt nyfiken på resultaten efter ett år eller så hos de olika kirurgerna. Jag undrar också hur det fungerar efteråt när man gjort både buk och rumpa, hur det är att röra sig och hur man sover etc.
Jag har varit inne i gamla trådar och ställt frågor för att få info men har inte fått svar där.
Hoppas vi kan få lite svar här i din tråd :)
Gilla
Afrodita
Kvinna ·
15 okt, 2019
Jag har också precis varit på konsultation hos dr Patrik Höijer för stor buk +bbl och har även jag funderat på klinik 34. För mig lutar det också åt nordiska kliniken men jag funderar fortfarande, har några fler konsultationer att gå på så jag får se
Gilla
Anonym användare
23 okt, 2019
Hur har det gått för er? Xania, är du opererad än?
Gilla
Xania
Kvinna ·
04 nov, 2019
Jag opererades för 2 veckor sen. Det är väldigt svullet fortfarande men formen ser bra ut. Det har varit tuffa veckor tycker jag. Har inte haft jätteont men det är jobbigt att inte kunna rör mig. Kan fortfarande inte gå rakt och blir väldigt andfådd och trött när jag är uppe och rör på mig.
Gilla