
Marina
Kvinna ·
21 nov, 2019
Andreas Lindahl öppnar Carovivakliniken i Uppsala
Stockholm, Uppsala, Västerås mmJag fick ett mail häromdagen från Plastikkirurg Andreas Lindahl som berättade att han öppnar sin egen klinik i Uppsala, och bad att tas med i klinikregistret. Jag hittade ett citat jag gillade på deras sajt som jag gärna citerar: "Allt som kirurgen berättar före operationen är information, det som berättas efteråt är bortförklaringar”. I samarbete med ett universitet erbjuder de även uppföljning 1-3-5 år efter ingreppet. (Riktigt vad det innebär vet jag dock inte). Det finns åtta st opetationsberättelser, som man med fördel kan kolla på. Jag är faktiskt rätt så nyfiken nu. Undrar om vi inte kommer att få se en hel del av Caroviva framöver. Kan inte ni som går dit (eller redan har varit där) berätta lite för oss här på POF?
Sortera efter

Annunatariel
Kvinna ·
22 nov, 2019
0 Gilla

carinis
Kvinna ·
22 nov, 2019
0 Gilla

Marina
Kvinna ·
22 nov, 2019
Oj, det känns som ett betalt inlägg detta. Trodde du som moderator var neutral och opartisk. :) Känns även märkligt att du tipsar om rabatt.
Det är ju dumt om nån tror det, så jag raderar det mesta igen. Jag har under de snart tio år vi funnits aldrig skrivit något positivt jag inte själv känt mot betalning och jag hade inte fått betalt eller ens ombetts att skriva denna tråd.
Men nån annan får stå för mer input då. Den enkla sanningen var att jag blev positivt överraskad.. Jag lämnar kvar det jag tror kommer att vara absolut mest intressant för flest medlemmar.
(Är det inte av ganska stort intresse för folk att veta om man kan få så mkt rabatt? Jag brukar tipsa om rabatt på New gel också, det får jag heller ingenting för...)
0 Gilla

Anonym användare
14 dec, 2019
0 Gilla

Knasen
Kvinna ·
22 dec, 2019
0 Gilla