Anonymhq
Kvinna ·
30 jul, 2019
Börja jobba efter op
BröstförstoringHur lång tid tog det innan ni kunde börja arbeta igen efter bröstförstoring (bakom muskeln)? Jag har ett kontorsjobb men kör en del bil och är ute och träffar kunder. Inga tunga lyft alltså. Hur lång tid tog det innan ni kunde duscha håret själva? Tänker att man ändå vill känna sig fräsch när man börjar jobba. Tack för svar!:)
Sortera efter
Looh91
Kvinna ·
30 jul, 2019
Annie96
Kvinna ·
30 jul, 2019
Anonymhq
Kvinna ·
30 jul, 2019
Mhindrix
Kvinna ·
02 aug, 2019
Thisisizz
Kvinna ·
02 aug, 2019
Mhindrix
Kvinna ·
03 aug, 2019
Thisisizz
Kvinna ·
04 aug, 2019
Hur länge gick du på morfin? Förstår att man inte är så värst med i gemet när man går på det. Jag kör ju även bil i mitt yrke, så man vill ju gärna veta vad man gör. Det där med hygienen får väl vara lite halvdan efter operationen, ändå positivt att det inte är så länge.. ?
Anonym användare
04 aug, 2019
Funderar också lite över att komma tillbaka till jobbet efter operationen. Är det någon mer än jag som är sjuksköterska och jobbar i patientnära omvårdnad och vet hur orörlig/smärtpåverkad man är efter en bröstoperation?
Mhindrix
Kvinna ·
05 aug, 2019