Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Malin88 profilbild

Malin88

Kvinna ·

30 aug, 2012

Mjukheten Allergan 495cc

Bröstförstoring

Mina bröst är snart 1 år gamla så de mjuknar säkert inte mycket mer. Jag är fortfarande väldigt nöjd med brösten och storleken är precis som jag vill ha dom :) De negativa är att med tiden har min MFD blivit lite värre, men inte lika illa som innan korren, och de har blivit mer osymetriska med tiden. Men inget som andra skulle se så jag bryr mig inte så mycket :) Men en sak jag stör mig mycket på är att fickorna är väldigt stora, jag kan inte ligga på rygg utan bra stöd för då glider de långt ut i armhålorna o de känns rätt obehagligt. Va rätt jobbigt när jag va utomlands för va jobbigt att sola på rygg när man får en motorväg mellan brösten. Därför är också mina bröst lite osymetriska, för det ena har glidit mer åt sidan o är mindre markerat. Och till nåt annat så försöker jag just nu bli gravid, så blir spännande och se hur brösten och kroppen kommer påverkas. Men jag vill gärna ha lite häng och markerade bröstveck. Om ni vill följa mig under min kommande graviditet , (om den inte dröjer allt för länge🤭) så kan ni läsa min blogg, den är lösenskyddad så ni får pma isf 🙂 Har också bild på min wonderbra som är storlek 80D och en "helkroppsbild". De ser rätt stora ut när man ser de på bild såhär :) De känns inte lika stora när man tittar på dom IRL.

Sortera efter

Malin88 profilbild

Malin88

Kvinna ·

04 sep, 2012

Puff

0 Gilla

Milia profilbild

Milia

Kvinna ·

04 sep, 2012

Lycka till med att bli gravid! Jättebra att du kommer skriva om hur brösten ändras sen för det är det nog många som undrar! 

0 Gilla

Mammis profilbild

Mammis

Kvinna ·

04 sep, 2012

Superfina och kommer säkert bli ännu finare i och med en graviditet! :) stort Lycka till!

0 Gilla

via_dolorosa profilbild

via_dolorosa

Kvinna ·

04 sep, 2012

Jag hoppas du kommer uppdatera förändringen även här 😀 Ser bra ut föresten 😉

0 Gilla

Malin88 profilbild

Malin88

Kvinna ·

04 sep, 2012

Tack :) ah jag får uppdatera här med hur brösten påverkas. Jag vill gärna få lite häng på dom så de kanske blir snyggare efter :) är bara orolig hur det ska gå med amningen, för är superkänslig om bröstvårtorna efter op.

0 Gilla

Visar 1 till 5 av total 11 objekt

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem