Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Evina Profilbild

Evina

Kvinna ·

23 mar, 2019

Bröstlyft utan implantat

Bröstlyft utan implantat

Någon som har 400 ml egen vävnad som gjort endast bröstlyft utan implantat?

Sortera efter

Mufflon Profilbild

Mufflon

Kvinna ·

23 mar, 2019

Jag hade 650 ungefär, och kirurgen tog bort 300 för att få till ett bra lyft, så jag har väl runt 350 kvar. Finns bilder på min sida men dom kan du nog inte se än.

0 Gilla

Evina Profilbild

Evina

Kvinna ·

23 mar, 2019

Kan bara se bronsbilder än, tyvärr. Är du nöjd med resultatet? Jag vill helst slippa lägga in implantat, men har väldigt hängiga bröst efter stor viktnedgång och är rädd att det inte räcker med bara lyft.

0 Gilla

Norrsken8 Profilbild

Norrsken8

Kvinna ·

23 mar, 2019

Jag har inte den blekaste om hur mycket egen vävnad jag hade/har, men jag gjorde lyft utan implantat i november. Jag hade c-kupa innan och har väl närmare b-kupa nu. Jag är nöjd med min operation.

0 Gilla

Evina Profilbild

Evina

Kvinna ·

23 mar, 2019

Hur långt efter op är bilden? Ser ju väldigt fint ut :) Hade du mycket häng innan?

0 Gilla

Norrsken8 Profilbild

Norrsken8

Kvinna ·

25 mar, 2019

Min profilbild är tagen bara någon vecka efter operationen. När du blir silvermedlem aå kan du se mina övriga bilder. Mina bröst var ganska asymmetriska innan. Det vänstra (tror jag det var?) hängde mycket längre ner och hade ett helt annat utseende än det högra med mycket större vårtgård som pekade neråt.

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem