Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Darkhill
Kvinna ·
04 jun, 2025
Tubulära bröst, lyft utan implantat
Tubulära bröst, korrigeringHej, undrar om någon har gjort bröstlyft utan implantat och är villig att visa före efter bilder? Har tubulära bröst men det finns ju knappt några bilder för tubulära bröst utan implantat ? Och vissa som Dr Oya har ju inga bilder överhuvudtaget.
Sortera efter
ettnamnhejohå
Kvinna ·
07 jun, 2025
Hej! Jag har utfört den operationen för 14 år sedan, men har inga bilder kvar tyvärr. Och nu har jag hunnit gjort både implant, implantatsbyte och nytt bröstlyft. Så bilder på mig vore inte så mycket till hjälp för din del känns det som ? Om jag vore du skulle jag skriva till klinikerna du är intresserad av fråga om de har bilder de kan skicka! De sitter säkerligen på massa bra referensbilder ? Lycka till!!
Gilla
Mimi21
Kvinna ·
28 nov, 2025
Hej! Sent svar. Hoppas de gått bra för dig om du valt att operera. Jag opererade mina tubulära bröst, och fick double-bubble komplikation som tydligen är ” vanligare ” vid tubulära bröst. Så hade kollat upp det innan. Gjorde mina bröst över muskeln, vanligtvis är dubble- bubble en konsekvens av under muskeln men vet inte vad som hände i mitt fall.
Gilla