
Dewdrop
Kvinna ·
21 jan, 2014
Vilken bikinimodell minskar klyftan?
Kläder: operationsplagg, BH mmJag har väldigt brett mellan brösten och så har det alltid varit. Med de yttepyttesmå naturliga brösten tänkte jag aldrig på det eftersom jag alltid klämde in dem i push-up. Nu när jag är opererad kan man plötsligt se hur väldigt brett det är mellan och nu sitter de liksom på sin plats på ett annat sätt. Jag kan inte klämma ihop dem ens om jag försöker. Jag har provat push-up nu men höll på att bryta ihop av skratt i provhytten för jag såg absolut helt vansinnig ut! Två klot under hakan och det var inte alls så jag hade tänkt mig. :-) Jag har en trekantsbikini (bara för att jag aldrig kunnat ha det tidigare) och där syns det breda mellanrummet väldigt bra. Sedan har jag en bygelbikini nästan i balconettemodell och det är ok men inte mer. Finns det någon modell som ger en illusion av tajtare klyfta eller som trycker ihop brösten mot MITTEN men inte uppåt?
Sortera efter

sockerdricka
Kvinna ·
21 jan, 2014
0 Gilla

bojard71
Kvinna ·
21 jan, 2014
Hej!
En halterneck modell trycker definitivt ihopa brösten mot mitten.
Mvh Nettis
0 Gilla

Luna_81
Kvinna ·
21 jan, 2014
0 Gilla

Dewdrop
Kvinna ·
21 jan, 2014
Aha! Tack, då ska jag försöka hitta sådana och prova. Det är inte så lätt att hitta stora kupor och små omkretsband i vanliga affärer. Det hade jag inte alls räknat med. Om ni ser någon halterneck eller framknäppta bikini i storlek 65 /70 så säg gärna till här.
Tack snälla ni!
0 Gilla

maja2
Kvinna ·
21 jan, 2014
När man har brösten brett i sär precis som du och jag har så blir mellanrummet mer markant eftersom att bredden på ett högt implantatet blir smalare än ett implantat i tex mp, trots att cc är detsamma. Jag hade allergans höga och upplevde detsamma som du ! har bytt till ett betydligt bredare implantat nu i nästan samma cc (mentors mp) och skillnaden är stor.
0 Gilla