Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Pim

Pim

Kvinna ·

Analflikar

Intimkirurgi

Hej, Efter två graviditeter där jag haft mycket problem med hemorrojder så har jag nu lös hud, så kallade analflikar som hänger kvar. Vill så gärna ta bort dem och har förstått att det finns lite olika metoder för detta. Någon med tips och erfarenheter?

3

Sortera efter

Plast90

Plast90

Kvinna ·

Man ska kunna få bort dem, men sjukvården tar ju bara bort dem om de är till besvär... Kanske en plastikkirurg kan göra det med. Men känns så onödigt att lägga mycket pengar på en sådan sak..
Gilla
TyTy

TyTy

Kvinna ·

Jag hade gladeligen lagt pengar på det om jag hade det och det störde mig. Bara de kan garantera att det blir bra. =) Men sjukvården hade ju såklart varit att föredra.
Gilla
Mommyof3babys

Mommyof3babys

Kvinna ·

Jag sökte på min vc och op mig sen ett halv år senare. Jag mådde så dåligt över mina hemorrojder. Jag gjorde det 2010.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem