Välkommen till nya Plastikoperationsforum
SkullBabe profilbild

SkullBabe

Kvinna ·

13 dec, 2023

Operation februari 2024

Bröstförstoring

Jag sitter här hemma och nästan räknar ner dagarna tills min operation! Längtar så jag blir tokig. Jag kommer göra en mommy makeover. Bröstförstoring samt en bukplastik på Elite Clinic den 20 februari. Så tänkte det vore kul att se om någon annan härute också ska opereras i februari så man kan ta följe ända in i mål.

Sortera efter

Camelonten profilbild

Camelonten

Kvinna ·

30 dec, 2023

Jag bokade idag in operation av brösten på nordiska kliniken den 1a februari

0 Gilla

Hanni profilbild

Hanni

Kvinna ·

02 jan, 2024

Jag har en op inbokad 19/2 på Plastikkirurgen Har haft implantat innan i nästan 20 år men tog ut dem för 3 1/2 år sen. Nu är det dax igen, trivs inte då jag är väldigt platt. Hur känns det för er? Något ni är nervösa över?

0 Gilla

SkullBabe profilbild

SkullBabe

Kvinna ·

03 jan, 2024

Camelonten skrev:

Jag bokade idag in operation av brösten på nordiska kliniken den 1a februari

Spännande! :D förstoring/förminskning?

0 Gilla

SkullBabe profilbild

SkullBabe

Kvinna ·

03 jan, 2024

Hanni skrev:

Jag har en op inbokad 19/2 på Plastikkirurgen
Har haft implantat innan i nästan 20 år men tog ut dem för 3 1/2 år sen. Nu är det dax igen, trivs inte då jag är väldigt platt.
Hur känns det för er? Något ni är nervösa över?

Spännande! :D dagen före mig ju! Min klinik hade bara övernattningar på tisdagar så därför blev mitt den 20e feb :P plus att jag ville ha i närhet till sportlovet så man slapp stress med barnen till skola och grejer. Men första två veckorna ska pojkvännen ta hand om mig och vi ska bo hos han :) Detta är min första kosmetiska operation. Är så otroligt tänd. Har räknat ner dagarna sen jag var på konsultationen i september då jag bokade operationen. Jag har varit platt i hela mitt liv och alltid haft mer av en manlig form. stor mage och platta bröst. Så detta kommer verkligen bli en investering i mig själv. Snart bara en månad kvar och jag längtar så otroligt mycket!! :D Är lite nervös över smärtan efter eftersom jag kommer göra magen och brösten samtidigt och kommer behöva mycket hjälp den första tiden efter. Hur känns det för dig? Vad ska du ha för storlek denna gång?

0 Gilla

Camelonten profilbild

Camelonten

Kvinna ·

03 jan, 2024

Bröstförstoring hos Mattias Elmer på, kanske eventuellt kommer behöva komplettera med ett lyft vid ett senare skede men han rekommenderade att bara genomföra förstoringen först :)

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem