Porrtuttar
Jag stortrivs med mina stora bröst. Har nu snart haft Motiva 825 cc i 3 år och tycker de blir bara snyggare och snyggare. Dock märker jag att jag får många dömande blickar från speciellt andra kvinnor som studera mig från topp till tå. Jag och min man med våra två gemensamma barn far ofta söder ut och då såklart åker bikinin på. Många kvinnor verkar ha svårt för att jag som är relativt liten och har stora fejk tuttar. Både min man och jag tycker det är snyggt och lite porrigt. Jag vet att flera har tagit ut sina stora implantat men jag tycker det är snyggt med stora. Vad tycker ni? Får man inte se ut som man vill längre?
Kram från en snygg sexig 43 åring ; )
3 barn, 42 år, 163 cm, 55 kg
Strl före op:75A
Strl efter op 1: 75C Koksalt Mentor 325cc resp 375cc 2008, inte alls nöjd
Strl efeter op 2: 75D Mentor HP 550cc resp 500cc Plastikhuset 2009, Pär Danielsson ( Mkt nöjd)
Strl efter op 3: 75F Motiva 825cc Course, Nordiska kliniken Patrick Höijer
Tycker att man ska få ha vilken storlek och utseende man vill. Så länge man trivs i det :D sjukt tråkigt med dömmande personer.
Kommer själv lägga in 925 motiva corsé, med ett ankarlyft den 4 februari. Är förväntansfull.
30 år, nuvarande storlek 1050cc motiva corsé
Bellakliniken Johan Nordquist 2019
Nu är jag mycket större i kroppen än dig men jag kan bara hålla med! Det är så galet vackert och sexigt med stora bröst ! :)
Jag tycker mina 700 är ”lagom”, på mig. Jag har velat ha större sen jag gjorde mina XD
Ska på konsultation hos min kirurg den 11/1 och ev blir det 1050 motiva till våren !
35 år, 170 cm lång, 74kg
Operation 1= 28/2 2012 Tuve M
Allergan natrelle inspira ssx - 695cc runda bakom
Min bröstbredd 14,5 cm.
Operation nr 2= 3/6. 2019.
Motiva 1050cc corse runda.
Bakom. Tuve M.
Bh idag ca 70L
Jag har inte riktigt koll på hur stort det är, men jag tycker stora tittar är fina och jag ska oxå satsa på den i februari när det blir min tur.
Kram
Längtar efter mina tuttar
Klart man får se ut som man vill!
Jag själv ville att det skulle se så naturligt ut som möjligt, gillar inte att det ser fejk ut. För mig är det porrigt när dom ser naturliga ut.
33 år, 173 cm
Vikt 69 kg
1 barn
Bröstförstoring på Proforma Clinic 13/12-18
Örjan Gribbe
375cc h
350cc v
High profile bakom muskeln
Kupa före op: 75 B
Efter: ?
Är du säker på att blickarna är dömande? De kanske bara är avundsjuka?
Jag kan tycka att det är snyggt med stora bröst, men vill av praktiska skäl inte ha det själv.
1 barn. 172 cm. 65 kg. 46 år.
Konsultation: Bröstlyft (ankarlyft) på Clinic Strömstad 18/9 2018. Dr. Bo Cederqvist.
Operation: den 15/11 2018. Bröstlyft (ankarlyft utan implantat) på Clinic Strömstad avd Moss (Norge). Dr. Bo Cederqvist.
Tack tjejer, jag är super nöjd med mina tittisar. Kram från semester Khao Lak ( Thailand)
3 barn, 42 år, 163 cm, 55 kg
Strl före op:75A
Strl efter op 1: 75C Koksalt Mentor 325cc resp 375cc 2008, inte alls nöjd
Strl efeter op 2: 75D Mentor HP 550cc resp 500cc Plastikhuset 2009, Pär Danielsson ( Mkt nöjd)
Strl efter op 3: 75F Motiva 825cc Course, Nordiska kliniken Patrick Höijer
Hej! Jag tycker man ska inte bry sig vad andra tycker och tänker så länge man trivs och är glad!! Själv har jag 475 Course. Men jag la märke till att du fick 75 F storlek..igår va jag ute o shoppade ny bh, jag fick ha 75 G!!!!! Dina är ju större!
4 barn, 32år, 158 cm, 57 kg
Bröstförstoring
Konsultation 18/10 Peter Cosmo, cidadelklinken
Op 20/11 Peter Cosmo, cidadelklinken
475cc uhp bokom bröstmuskeln
Strl före op:75B
Självklart ska man se ut som man vill...själv har jag stooora 1300 och hatar dom, längtar sååå till att göra dom mindre, det var aldrig min grej att ha stora...hatar att folk glor på mina bröst..längtar efter att kunna gå runt i en tajt topp utan att se ut som en porrstjärna.
Älskar stora porrisar ;D de är snyggt och så.. men av praktiska själ så nöjer jag mig med mindre. Vill inte folk ska stirra sig blinda på mina boobisar heller. I veckan väntar utlandsemester, så vi får väl se ifall jag får mer blickar på brösten denna gång man kommer i bikini, lite spännande å se om de kommer va någon skillnad tycker jag :p nu måste jag ha en stor bh med extra bra stöd osv eftersom de är så nya .. testade en jag har liggande en liten trekantsbikini som de bara är lite tyg på ingen fyllningen eller något.. och de den såg de riktigt porriga ut! Haha! Vet dock inte om de skulle passa sig å strosa runt i badhuset eller stranden så med två små barn sen.
2 barn. 28 år. 1,67. 66 kg
Konsultation bröstförstoring på Nordiska kliniken.
Operations datum: 8 nov 2018.
Motiva round 550 cc
Storlek före op: 75C
Beräknad storlek efter: ?
Jag själv föredrar mindre, men håller med man ska ju få ha det som man trivs i. Kan säkert vara avundsjuka blickar att de tycker att det klär dig
0 barn, 27år, 172 cm, 57 kg
Bröstförstoring
Konsultation 12/10-19, Helena Sveinsdottir, Citadellkliniken
Operationsdatum 16/12, Helena Sveinsdottir, Citadellkliniken
Motiva, ergonomix medel profil, 245 cc
Storlek innan op: 70 a
Storlek efter op: ?