Ålder
Ålder spelar ingen som helst roll . Inte här heller. Så tycker jag.
Men när jag kikar igenom så känns det som att jag är ganska gammal gentemot de flesta;)
Gör ingenting det heller. Jag älskar nya kontakter och våra erfarenheter är ju liknande och det är ju också det som är så härligt med sådana här forum. Jag har velat operera mig sedan..länge. Och nu har jag då äntligen gjort det. Efter att ha fått "mina barn" och när jag kände att jag hade råd. Hade jag HAFT råd så hade jag absolut gjort det redan innan. Det är inte så att jag har väntat ut att jag skulle ha graviditeter klara osv.
(och vem vet.. ja man vet ju inte, det kan ju fortfarande hända mirakel:P)
Jag misstänker att det handlar om att våga prioritera sig själv också. Och det har jag kanske nu äntligen fattat. Att det är viktigt.
MEN; jag är alltså ganska nyss fyllda 40. Är jag den gamla pantern här i gänget av goa tjejer eller finns det fler i min ålder eller i närheten? *skrattar*
Kunde vara lite kul att veta. "bara för att" på nåt sätt:)
Förövrigt så vill jag bara säga tack till alla som delar med sig. Det är väldigt nyttigt att läsa om andras erfarenheter. Och jag hoppas att jag kan vara till hjälp jag också på något sätt. Just nu är jag på 6 dagen efter operation. Och det är resan hit som jag känner till. Ännu så länge.
Hahaha gammal och gammal jag är 45 år och opererade mig faktiskt samma dag som du
det är väl nu livet börjar på riktigt.. barnen är på väg ut, förhoppningsvis är ekonomin bättre och man vet vad man vill med livet eller inte!!! Och visst är det fantastiskt att få gör något för en själv! inte "bara" lägga all tid och pengar på barn, hem o hus!! det är vi verkligen värda!!!
Hoppas att allt gott bra för dig och att du är vänn med dina nya två ;)
55 år.
2021 Byte implantat till 370 cc mentor extra och lyft hos NK, kirurg Patrik Höijer
1996 Bröstförstoring 350 cc helt bakom muskeln och lyft hos Leif Gylbert. 10 juni 2011 bröstlyft samt byte av implantat till 550 cc samt stor bukplastik hos Gunnar Kratz.
Ursprunglig storlek på brös
Härligt!:)
Vad kul att vi opererade oss samma dag. Ja, visst känns det lite så. Som att man kan prioritera sig själv helt annorlunda nu.
Ganska najs ålder;)
Tack och tack detsamma. Jag älskar läget. Väntar lite spänt på att de ska hamna där de ska kanske. *skrattar*
Men den värsta värken är borta och det blir bara bättre. Hoppas att du också har det bra och att du trivs.
(men det verkar det ju som :)))