#1
2013, September 7 - 00:24
Rippling på båda tuttarna,hur får man bort det?
Ne nu Har jag fått rippling på mina bröst som både känns och syns. På båda brösten, som sitter på innåt mot klyftan och på sidan.Syns om jag ligger ner på sidan och sträcker mig ,lutar mig framåt,.eller i vissa rörelser.
Hade inga problem med rippling innan jag gjorde min 2 op.
Har nu gått 9mån sen jag op min 2 gång.
Finns det nåt sätt man kan fixa rippling på ?
Har hört att vissa kan lägga implantanten framför muskeln istället för att bli av med rippling?
Med vet att örjan aldrig kommer vilja lägga framför på mig, för han har inte viljat tidigare då han sa att jag har för lite hud och huden kommer inte orka hålla upp dom, så dom kommer hänga för mycket.
Ripplingen stör mig inte så mycket än mer att jag får ont av att ligga på sidan (då det blir tryck mot ripplingen).
Vad ska jag göra:/
—
Storlek: 615cc Allergan Natrelle INSPIRA TRX, Runda Soft, Hög profil.
Efter:65 G/H kupa:)
Annons
Annons
Annons
Op april -13, Patrik Höijer, Laser & Estetik
Delvis bakom, 300 mp, Allergan släta responsive
Från nada till 60F/G
I USA är det väldigt vanligt att tjejer med rippling problematiken väljer att spruta in eget fett på problem området för att "täcka över" ripplingen och göra den osynlig..Klyftan är ju ett sånt ställe där man sällan har eget underhudsfett.Resultatet av att spruta in eget fett kan dock variera då man ej vet före hur mkt utav det insprutadr fettet kroppen tar upp.. Lyssna med din kirurg om detta är något dom kan tänkas göra.Vet att Proforma inte korrigerar rippling kostnadsfritt..
33 år ,Tränar crossfit
160cm
59kg
2 barn på 11 och 14 år
Op 1: April-2011,SPC Falun Dr Simsa,Minilyft+Eurosillicone350/300Lp,släta runda,delvis bakom..
Muskelsmärtor,db,undermuskelhäng,missnöjd med utseende på brösten. Valde att byta kirurg!
Op2