Annons
7 posts / 0 new
Last post
#1 2014, August 8 - 14:18
anonym (not verified)
anonym's picture

Vilken klinik gör snyggast bröst?

Hej!

 

Jag är smal och har fina men lite mindre bröst. Jag vill göra en bröstförstoring för att känna mig lite mer sexig. Undrar vilken klinik som gör snyggast bröst och var man får mest valuta för pengarna?

Annons
2014, August 8 - 16:34
klyftan (not verified)
anonym's picture

Okej! Jag kan väl dela på frågan då =)

1. Vad ska jag välja om jag vill ha lite större bröst med provocerande utseende? 

2. Vilka är bäst på lite större fast med mer naturligt utseende?

2014, August 8 - 17:18
Flisan69
Flisan69's picture
Offline
Last seen: 5 months 2 days ago
Silver
Joined: 2013-02-15 20:09

Vem som.
Det handlar bara om att du kan framföra dina önskemål och att din kropp är en kandidat till att uppnå just det resultatet!
Lycka till!

Nippelplastik och framförplacering 450cc, Mentor, Siltex™ Round Moderate plus Profile,Cohesive I™

2014, August 8 - 18:35
Snusmumriken
Snusmumriken's picture
Offline
Last seen: 10 years 3 months ago
Silver
Joined: 2014-06-29 10:33

Jag tror att alla kirurger är duktiga. Det är ju viktigt att kemin stämmer och att man känner sig trygg med kirurgen, så att gå på konsultation hos flera kan ju vara bra. Skulle också rekommendera att kolla på de olika klinikerna vad som ingår i priset och vad som händer om du skulle råka ut för komplikationer, t ex om det ingår så att de fixar till det gratis. Olika kliniker använder också olika implantat så om det är ett särskilt märke man är ute efter kan det ju vara bra att kolla Vilka som använder det eller om kirurgen du till slut valt kan tänka sig att beställa hem just det. När du blir silvermedlem kan du ju börja frossa i alla bröstbilder och söka efter bröst opererade av en viss kirurg osv. Uppe blan flikarna finns det en som heter "av intresse", där finns väldigt mycket nyttig info om olika implantat, placeringar, komplikationer, förberedelser inför konsultation och operation och mycket mer. Lycka till i djungeln.

36 år, 2 barn, 177cm, 55kg
Strl före op: 70-75A
Konsultation 4/7 och 11/8 Clinic Strömstad, Bo Cederqvist
320 anatomiska mp delvis bakom
Op 1/9 Bo Cederqvist, Clinic Strömstad

Annons
2014, August 9 - 20:25
Nsahlin
Nsahlin's picture
Offline
Last seen: 11 months 4 weeks ago
Silver
Joined: 2014-07-01 19:55

Citadell, Peter cosmo

0 barn, 21 år, 170 cm, 63 kg
Strl före op: 75B
Strl efter op: 70G
Konsultation 9/8 Peter cosmo , citadell
Operation: 10/9 Peter cosmo, citadell
Mentor, 500cc hp, bakom bröstmuskeln

Annons
Annons
Annons