#1
2024, December 18 - 07:59
Mommy makeover
Hjälp!
Jag har varit på 3 konsultationer.
Stor bukplastik, fettsugning och bröstlyft med förstoring.
Janne Ohlsén på Proforma i Stockholm
Marcus Ehrström på Nordiska
Matteo Amoroso på ACPK
Så svårt att välja. Nordiska är mycket dyrare men blir det bättre?
Skulle gärna vilja få lite input.
Annons
Hej PINO75,
Jag har bara träffat Matteo, men fick stort förtroende för honom så bokade inga fler konsultationer 😬 Ska man kanske göra, men jag känner mig nöjd.
Kände du att någon av dem kom med egna idéer? Alltså då tänker jag på egna tankar o lösningar, inte försök att propsa på ytterligare ingrepp.
Hur stor var prisskillnaden? Var det någon skillnad i uppföljningen efteråt? Försäkringar eller garantier? Men
/Solhatt
52år, barn, sleeve, mckt lös hud.
Cirkumferent lyft bokad i januari på ACPK. Operatör Matteo Amoroso.
Hur gick det för dig, gjorde du operationen hos Matteo? Jag bestämde mig för Janne och flyttade fram operationen till 25 mars. Jag tycker Janne var mer lugn och berättade vad jag kunde förvänta mig efteråt. Marcus kom med flera förslag utan att propsa på ytterligare ingrepp. Priset skilde sig mycket. Proforma och ACPK låg bäst i pris. Ingen skillnad i garantier och försäkringar när jag lusläst allt.
Dock är jag super nervös inför operationen.
Hur har det gått för dig med mommy makeover? Hur mår du ?
3 barn, 50 år, 165cm, 70 kg.
Bokat kombinationsingrepp med bröstlyft med implantat byte, bröstlyft och bröstförstoring och samtidig bukplastik med förlängt snitt med fettsugning av flanker hos Art Clinic Virginia Gonzales 10 april 2025
Konsultation febr -25 Thomas Jonsson, Moldning
Digital konsultation febr -25 Anna von Platen Estetiska institutet
Konsultation febr -25 Virginia Gonzales Art Clinic
Konsultation febr -25 Ulf Dyrke Dalakliniken
Strl före op:85D
Strl efter op: liknande förhoppningsvis
Tidigare bröstförstoring bakom muskeln i ungdomen innan barnafödande.
Hej
Det gick super bra, gjorde inte allas lika ont som när jag gjorde en stor bukplastik för 20 år sedan.
Kan varm rekommendera Janne på Proforma. Han är ett riktigt proffs.